OTE PORADY "Jaki napój wybrać"

2019-08-29 15:38:09

  


   Oferta OTE stale powiększa się. Chcemy mieć pewność, że wraz z nią rośnie Twoja wiedza na temat najlepszego stosowania produktów.

Dziś porównamy:

       Wszystkie te produkty należą do asortymentu napojów, ale mają różne cechy.
  Pomożemy Ci ustalić, który napój OTE jest dla Ciebie odpowiedni.
Hydro Tabs


Hydro Tabsy to niesamowity produkt ale już na początku trzeba zaznaczyć, że nie dadzą Ci energii !
  • Hydro Tabsy nie zawierają prawie żadnych kalorii, zaledwie 8kcal na porcję. Głównym celem Hydro Tabsów jest pomoc w nawodnieniu organizmu.
  • Zawierają gamę dobranych elektrolitów, które tracimy podczas pocenia się. Ułatwiają przenikanie płynów do naszego układu lepiej niż sama woda.       

           Podstawowymi elektrolitami wypłukiwanymi z potem podczas wysiłku są sód i chlorek, a także mniejsze ilości magnezu, potasu i wapnia. Sód jest ważny dla zapewnienia utrzymania objętości płynu pozakomórkowego organizmu, co wpływa na objętość i ciśnienie krwi.
          Należy utrzymywać  równowagę między wydalaniem a przyjmowaniem elektrolitów.
Hydro Tabs zdecydowanie wspomaga ten proces!

        Odwodnienie negatywnie wpływa na wydajność,  wykazano, że nawet 2% utrata masy ciała z powodu odwodnienia wpływa na wydajność.

Więc zawsze PAMIĘTAJ I MYŚL muszę PIĆ!

(Uwaga do pływaków: Wy również tracicie dużo elektrolitów tylko zupełnie nie odczuwacie tego w wodzie.) "Porady żywieniowe dla pływaków"


Zalecamy stosowanie Hydro Tabs:

  •     Podczas upalnej i wilgotnej pogody.
  •     Do ćwiczeń o niskiej intensywności lub krótkich sesji, które nie wymagają dodatkowego uzupełniania kalorii.
  •     Razem z batonami Duo lub Anytime Bars na dłuższe sesje treningowe.
  •     Przed treningiem, zawodami, aby upewnić się, że będziesz w pełni nawodniony.

PAMIĘTAJ: W Hydro Tabs nie ma energii, tylko, ale jak ważne elektrolity.

Uwaga do Pań- sporo ćwiczących, pijących czasami nieskończone ilości wody.
Woda na pewnym etapie po prostu Was wypłukuje. Stosujcie co pewien czas elektrolity.
Od Hydro Tabs nie przybędzie kg. Wasze organizmy też potrzebują elektrolitów.

Energy Drink

        Ten produkt od samego początku jest częścią naszej oferty i cały czas ulepszany zdecydowanie przetrwał próbę czasu.

        Naturalnie aromatyzowany napój energetyczny OTE nie jest taki sam jak każdy inny napój energetyczny na rynku, oprócz wielu korzyści energetycznych ma neutralne pH. W skrócie oznacza to, że jest przyjazny dla twojego żołądka.

      Dyskomfort żołądkowy związany z odżywianiem sportowym jest często spotykany.
Zdarza się, że niektórzy mniej te dolegliwości odczuwają ale kwaśne środowisko w żołądku wywołane napojem energetycznym nie jest pożądane.

      Cóż w OTE nie lubimy kompromisów i nie może tak być! Zadbaliśmy o właściwe PH w tych napojach.

      Każda butelka 500 ml ( napój z wodą)  zawiera 40 g węglowodanów, a także zrównoważone elektrolity. Oznacza to, że jedna butelka może zastąpić twoje zapasy energii, zapasy soli i pomóc w nawodnieniu! Tak więc w przypadku sesji treningowych dłuższych niż 90 minut, gdzie intensywność jest umiarkowana do wysokiej, ten napój energetyczny jest świetną opcją.
       Nasz napój energetyczny nie jest też zbyt słodki. To mało znany fakt, ale nasze kubki smakowe zmieniają się gdy ćwiczymy przez dłuższy czas. Wówczas faktycznie pragniemy więcej mocnych smaków. Utrzymując smak i  aromat bardziej neutralny nie narażamy Cię uczucie zgagi i ew. niechęć do popijania.

Zalecamy używanie napoju energetycznego:

  •     Gdy sesje treningowe trwają dłużej niż 90 minut.
  •     Gdy spożycie energii jest ważne, ale wcześniej mało jedliśmy.
  •     W ramach planu uzupełniania płynów: W innych poradach piszemy o tworzeniu     strategii  popijania na zawodach.
    Wraz z jednym Energy Gelem lub połową Duo Bar-a, popijając napój energetyczny osiągamy wartość przyjętych 60 g węglowodanów na godzinę.

Super Carbs

     Dlaczego Super Carbs ???   Napój Super Carbs został specjalnie opracowany do mieszania z wodą i spożywany tak jak zwykły napój energetyczny. Jednak gdy napój uderza w kwasowość żołądka, jego specjalna formuła powoduje, że ​​powstaje żel, który umożliwia szybki transport napoju (i większej ilości węglowodanów - energii) do jelita, gdzie są wchłaniane.
     Zadbaliśmy o to, aby nasze Carbo zawierało również elektrolity. Wyjątkowa formuła produktu powoduje bardzo wysoką wydajność i przyswajalność.

       Oznacza to, że w jednej 500 ml butelce Super Carbs można dostarczyć 80 g węglowodanów, które można z powodzeniem wchłonąć. To dwa razy więcej niż napój energetyczny!

                         Dlaczego więc nie używać Super Carbs przez cały czas?

Ważne jest, aby rozważyć:

a) Czy naprawdę potrzebujesz tak dużego spożycia węglowodanów.
b) Czy to będzie oznaczać, że pogorszysz swój stan nawodnienia, pijąc mniej?

Zalecamy stosowanie Super Carbs, gdy:

a) Intensywność treningu jest wysoka ze znacznym wzrostem wydatku energetycznego.
b) Warunki pogodowe są chłodniejsze i nie chcesz aż tak dużo pić, ale potrzebujesz dużo energii.
c) Dostępny czas na przyjmowanie płynów / energii jest ograniczony, na przykład w sportach zespołowych lub zawodach wytrzymałościowych. Wówczas popijając Carbo można zwiększyć ilość węglowodanów na łyk, co spowoduje, że np: dostarczysz dużo energii a także nie będziesz musiał zatrzymywać się na ...s...

      Dobrym przykładem użycia Super Carbs jest Alistair Brownlee. Podczas swojego pierwszego Ironman w Cork zapotrzebowanie na energię było tak wysokie, że ten napój pozwolił mu na przyjęcie większej ilości węglowodanów co zapewne przyczyniło się m.in do wygranej!

     Upraszczając zwykły napój energetyczny w porcji podwójnej czyli jakby zagęszczony nie wchłonie się odpowiednio szybko do organizmu. Właśnie w takich sytuacjach, gdy chcemy przyjąć mniej płynów a dużo energii stosujemy Super Carbs.

Mamy nadzieję, że te uwagi pomogły Ci zrozumieć różnice między naszymi trzema kluczowymi napojami.
WAŻNE : Zawsze zalecamy wypróbowanie odżywiania sportowego w treningu przed zabraniem go na imprezę i zawsze zalecamy mieszanie napojów zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, abyśmy  mogli zapewnić organizmowi to, co jest zamierzone. Więcej,gęściej nie znaczy lepiej.
    Zachęcamy też do opracowywania własnych strategii suplementacyjnych bo o wyniku końcowym decyduje wiele szczegółów a właściwa suplementacja jest bardzo, bardzo istotnym czynnikiem w realizowaniu treningów i pokonywaniu następnych granic swoich możliwości np:(suplementacja w triathlonie).

   W następnym artykule napiszemy o regeneracji. Bardzo ważnym elementem można to śmiało nazwać treningu, jest regeneracja organizmu jest tak naprawdę składową treningu. Bez właściwej szybkiej regeneracji nie będziemy w stanie wykonać na odpowiednim poziomie następnej jednostki treningowej. Pamiętajcie o produktach Recovery .
   
                               Szukasz innych porad zapraszamy (kliknij tutaj).