5 wskazówek które pomogą Ci zacząć biegać

Chcesz zacząć biegać?
Masz ochotę zacząć biegać, ale nie wiesz od czego zacząć? Rozmawialiśmy z trenerem Team New Balance Manchester, i zapytaliśmy go jakie są Jego najlepsze wskazówki jeśli chodzi o rozpoczęcie biegania.1.

Wielu początkujących wychodzi i zaczyna po prostu biegać. Nie jest to najlepsze rozwiązanie ponieważ organizm nie jest przyzwyczajony do wysiłku, dlatego zaleca się bieganie łączone z marszem.
Np. zaczynając bieg możemy biegać przez minutę, a następnie przejść do marszu przez minutę. Powtarzamy to przez kilka dni i potem zwiększamy intensywność. 2 minuty biegania, 1 minuta marszu itd.
Jest to świetny początek, aby zaaklimatyzować się z bieganiem i wysiłkiem.

2.

Kup sobie dobrą parę butów. Warto jest zainwestować w dobrą parę butów do biegania ponieważ po pierwszych próbach biegania w starych butach możemy odczuwać duży dyskomfort, dobre buty świetnie amortyzują Nasz bieg względem podłoża. Oczywiście polecamy New Balance :) 

3.

Dajmy sobie czas na przyzwyczajenie do biegania. Jest to ważne ponieważ początki mogą wyglądać tak, że jednego dnia będziemy mieli pełno wigoru na bieg, a następnego dnia będziemy czuli się fatalnie i nie będziemy mieli ochoty na żadną aktywność. Daj sobie na to pełne 6 tygodni, bieganie 2-3 razy w tygodniu i odzyskiwanie sił w wolnym czasie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ Nasz organizm dostosuje się do treningu i będziemy czuli się coraz lepiej.

4.

Sprawdź się. Ustal sobie cel, wyzwanie którego się podejmiesz, musi to być źródło Twojej motywacji. Zwiększ dystans, przebiegaj niektóre odcinki trasy szybciej, zapisz się na jakiś bieg lokalny....Jest wiele możliwości, które można obrać za cel. Te małe cele, które sobie obierzesz naprawdę pomogą czynić duże postępy.

5.

Spróbuj dołączyć do jakiejś grupy lub kumpla. Znajdź jakąś grupę biegaczy lub jak masz jakiegoś kumpla, który jest aktywny. Pomoże Ci to wymieniać się uwagami, będziesz przebywał z ludźmi, z którymi będziesz mógł porozmawiać o formię. Jest to pomocne w utrzymaniu świeżości i chęci do trenowania i utrzymania dobrej formy oraz podnoszenia swojej poprzeczki coraz wyżej.
pozostałe artykuły w dziale "BLOG"...