Kolarstwo czasowe - odżywianie

Tylko Ty i czas.


Czasówka - jedna z najprostszych form jazdy na rowerze. Tylko Ty i czas.....Niestety tutaj kończy się prostota. W rzeczywistości czasowcy znani są ze Swojej niezwykłej dbałości o szczegóły, odżywianie nie jest wyjątkiem.

W przypadku krótszych etapów takich jak 40 km odżywianie będzie kluczowe dla Twojego występu, mało prawdopodobne jest to, że na etapie wyścigu będziesz miał czas na konsumpcję.

Tak naprawdę przygotowanie do wyścigu zaczyna się już wcześniej, musisz mieć świadomość ,że etap przygotowań zaczyna się dużo wcześniej i odżywianie jest kluczowe, odżywiaj się zdrowo przez cały czas i miej pewność, że robisz to konsekwentnie.

Pozyskuj węglowodany i białko z każdego posiłku. Nie ma potrzeby zwiększania porcji jakich jesz, chodzi bardziej o pożywne i odpowiednie dobranie posiłku.

Pozwoli to Twoim mięśniom przechowywać energię z węglowodanów.


Nawodnienie jest również bardzo ważne. Odwodnienie nie jest czymś co można cofnąć w jeden dzień. W rzeczywistości może upłynąć kilka dni zanim się nawodnimy z powrotem Nasz organizm.

OTE Hydro Tabs jest bardzo zalecany w dni poprzedzające start. Zawsze staraj się nie doprowadzić do uczucia pragnienia!


Dzień wyścigu.


Po udanej diecie i zapewnieniu sobie odpowiedniego nawodnienia, nadszedł czas aby skupić się na dniu wyścigu.

Posiłek powinieneś spożyć 3 godziny przed wyścigiem, jeśli zjesz zbyt szybko możesz ryzykować tym, że organizm nie zdąży przetrawić w pełni tego co zjadłeś. 

Staraj się jeść coś bogatego w węglowodany, ale o niskiej zawartości tłuszczu, owsianka jest zawsze dobrym pomysłem.

Po przebudzeniu od razu się nawadniaj używając OTE Hydro Tabs, dzięki temu doprowadzisz do odpowiedniego nawodnienia organizmu.

Wypicie dużej ilości wody czy elektrolitów przed samym startem nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał pójść do toalety.


Gdy zbliża się czas rozpoczęcia wyścigu, to nadchodzi czas rozgrzewki. Rozgrzewka zazwyczaj różni się, każdy zawodnik ma własną. Lecz tutaj pojawia się ostatnia faza diety przed wyścigiem.

Zacznij picie od napoju energetycznego OTE (OTE Energy Drink), godzinę przed startem i kontynuuj to podczas rozgrzewki.

Napoje energetyczne OTE są idealne ponieważ zostały opracowane tak, że posiadają neutralne PH czyli są przyjazne dla żołądka.

Istnieje jeszcze ostatni element, który w badaniach potwierdził się bardzo korzystny. Jest to kofeina.
Spożywanie kofeiny zawartej w napojach OTE około 30 minut przed startem pozwala pobudzić Nasz organizm. 

Korzystał będziesz jeszcze z Żelu Energetycznego OTE, aby dostarczyć węglowodany...Jeszcze kilka łyków napoju w drodze do linii i powinieneś nawodniony i gotowy do startu !!pozostałe artykuły w dziale "BLOG"...