Dlaczego warto wybrać Żel Energetyczny OTE?


Często zdarza się, że ludzie niechętnie używają żelu energetycznego. Jest to dosyć zrozumiałem ponieważ różni się On od Naszych codziennych produktów, które mamy w swojej diecie różni się konsystencją.

Zacznijmy od tego, że żele energetyczne nie są niezbędne. Wybór tego jak chcesz zasilać swój organizm zależy od indywidualnych preferencji, ale nie wykluczajmy żeli energetycznych, mają One swoje zalety.
Żele energetyczne są bardzo pomocne i wygodne, niezawodna forma dostarczenia szybkiej energii jest idealna gdy zapotrzebowanie na energie jest duże.


Dlaczego energia dociera do Nas tak szybko?


Żele energetyczne składają się z wielu substratów energetycznych. Zwykle potrzeba nam 10-15 minut zanim organizm przyswoi energie i będzie gotowy z Niej korzystać. Dzieje się tak ponieważ składniki żelu są łatwo przyswajalne, jego konsystencja również sprawia, że szybciej dociera do Naszego organizmu, w porównaniu np. do bananów ,które dają energię, ale czas ich rozkładu jest o wiele, wiele dłuższy.

Żele energetyczne najlepiej spożywać gdy:
  • Kiedy czujemy zmęczenie podczas wysiłku i potrzebujemy szybko dostarczyć energię do organizmu,
  • Intensywność jest wysoka i możesz mieć problem z konsumpcją normalnego jedzenia,
  • Etapy gdzie tylko w określonych miejscach można zaopatrzyć się w jedzenie.

Należy pamiętać, że nie wszystkie żele energetyczne są takie same. Mogą mieć różne rozmiary, zawierać inne składniki i są przeznaczone do różnych celów. Zawsze warto zaznajomić się z żelem, którego zamierzasz użyć.


Żele OTE zostały stworzone tak,aby 
świetnie smakowały i dostarczały niezbędnych składników.


  1. Nasze żele dostarczają węglowodanów na 20-30 min intensywnego treningu,
  2. Używamy prawdziwego koncentratu soku owocowego do produkcji żeli, nadając im naturalny smak,
  3. Nie podrażniają żołądka, posiadają neutralne PH,
  4. Żele OTE zawierają węglowodany jak i elektrolity, aby uzupełnić sole utracone podczas pocenia się,
  5. Wyjątkowa konsystencja sprawia, że nie trzeba ich popijać wodą,


Żele energetyczne nie muszę być jedynym sposobem, w jaki dostarczasz energii do organizmu, ale mogą Ci pomóc kiedy będziesz potrzebował energii w bardzo szybkim czasie.
Zawsze radzimy mieć plan suplementacji przed podjęciem udziału w jakiejś imprezie sportowej, a żele mogą być tym elementem, który się tam znajdzie.pozostałe artykuły w dziale "Aktualności"...